Nimic la nimic intre CFR Cluj si CSMS Iasi in Gruia

Echipele CFR Cluj si CSMS Iasi au remizat, duminica seara, scor 0-0, intr-o partida programata in etapa a 8-a din playout.

Un meci care n-a avut un ritm foarte alert, dar in care ambele echipe au trecut pe langa gol in mai multe situatii.

Prima ocazie a fost ratata de ieseni in minutul 5. Bole l-a pus in dificultate pe portarul Marc cu un sut, iar pe urmarire Tiganasu a trimis pe langa poarta.

Sansa de gol pentru CFR Cluj in minutul 9 prin Petrucci. Acesta a reluat cu latul din 7-8 metri si Grahovac a intervenit decisiv.

A urmat o perioada de joc anost, fara nicio faza notabila pana in minutul 42. Vitor Bruno a sutat in forta din afara careului si Grahovac a respins cu varful degetelor in corner.

Ocazie mare si pentru CSMS Iasi la ultima faza a reprizei. Tiganasu a centrat de pe dreapta si fundasul gazdelor Tiago Lopes a reluat cu capul in transversala fiind foarte aproape de autogol.

In partea secunda ocaziile mai mari au apartinut oaspetilor si au fost irosite de Viveiros si Bole in ultimul sfert de ora. De fiecare data portarul Marc a fost atent si a inchis poarta clujenilor.