0
0
UTA Arad

Asa am trait Sepsi - UTA

Etapa a 4-a din Liga 1 a continuat, duminica, cu meciul Sepsi Sf.Gheorghe - UTA Arad. Meciul e livetxt in aceasta pagina dupa ora 16:00.

17:56

86'

Barbut patrunde in careu si trage peste poarta.

85'

Sepsi aproape de gol la un sut din interiorul careului trimis de Golofca.

79'

Cartonas rosu !

UTA ramane in zece, dupa ce Dobrescu vede al doilea galben pentru un duel cu Golofca.

73'

Golofca respinge de pe linia portii reluarea albanezului Hoxhallari dupa un corner al aradenilor.

68'

Branislav Niňaj, primul jucator avertizat de la UTA.

65'

Schimba si Bergodi la Sepsi cu Golofca si Rondon in teren. Au iesit Tudorie si I.Gheorghe. De asemenea, Barbut in locul lui Damascan.

64'

Keseru intra la oaspeti in locul lui Postolachi. Iese si Fl.Matei lasandu-i locul lui Stahl la UTA.

64'

Ocazie ratata de UTA prin Jobello. Patrundere in forta si sut peste poarta din interiorul careului.

61'

Damascan rateaza o buna sansa de a marca. Interventie decisiva din partea lui Iacob (UTA).

59'

Ciobotariu reia slab pe langa poarta oaspetilor.

58'

Mihai Dobrescu (UTA), al doilea jucator avertizat in meci.

56'

Jobello in locul lui Otello la UTA.

46'

16:50

Centralul Rares Vidican a pus capat primei reprize. Una dominata de Sepsi (5-0 la cornere).

45'

Tudorie cade in careul oaspetilor. Arbitrul lasa jocul sa continue.

37'

Postolachi respinge dupa un corner al gazdelor. Sepsi domina in continuare meciul.

32'

Cosmin Matei incearca voleul din afara careului. Mingea se duce peste poarta.

25'

Idriz Batha (UTA) vede primul galben al meciului. Albanezul va fi suspendat etapa urmatoare.

19'

Dimitrov centreaza pe coltul lung. Respinge Vukcevic in corner.

12'

Dumitrescu urca in atac si trimite pe langa poarta. Corner pentru Sepsi dupa devierea lui Vukcevic.

1'

Postolachi rateaza de putin deschiderea scorului la prima faza a meciului.

1'

A inceput meciul de la Sf.Gheorghe.

16:10

Sepsi: Niczuly - Ninaj, Ciobotariu, Balasa, Dumitrescu - Paun, Rodriguez, I.Gheorghe - Matei, Tudorie, Damascan.

UTA: Iacob - Vukcevic, Chindris, Benga, Dobrescu - Batha, Cascini - Steau, Fl.Matei, Otele - Postolachi.

13:53

Avancronica

Sepsi OSK si UTA s-au mai intalnit de cinci ori in principala competitie interna, fiecare si-a trecut in cont cate doua victorii, iar o partida s-a terminat la egalitate.

Cea mai recenta intalnire a avut loc pe 16 aprilie 2022, Sepsi OSK - UTA 1-0, marcator Mihai Balasa.

Aradenii sunt fara succes in deplasare pe prima scena din 25 octombrie 2021, Academica - UTA 0-3. In tot acest interval au inregistrat sapte remize si opt partide pierdute.

Sepsi a pierdut ultima oara pe teren propriu in campionat pe 26 februarie (0-2 cu CFR Cluj). Au urmat de atunci sapte victorii la rand.

UTA a pierdut ambele meciuri disputate in deplasare in actuala editie de campionat fara sa marcheze vreun gol!