2
0
Dunarea Calarasi

Asa am trait FCSB - Dunarea Calarasi 2-0

Am transmis live text in aceasta pagina meciul FCSB - Dunarea Calarasi, partida care se disputa la Voluntari in etapa a 9-a din Liga 1 Betano. Apasati aici pentru live video

22:51

Final de partida. FCSB castiga cu 2-0 si revine pe primul loc in clasament.

83'

Actiune personala a lui Man finalizata cu sut pe langa poarta lui Straton.

80'

Dobrosavlevici suteaza peste poarta stelista.

78'

Sut senzational din prima trimis de Benzar. Respinge Straton cu dificultate.

67'

Morutan ia o faza pe cont propriu in careu si suteaza in blocajul unui adversar.

65'

Balgradean blocheaza sutul lui Mediop din afara careului.

61'

Abia intrat in teren, Morutan se alege cu un galben pentru un fault din spate asupra lui Mediop.

59'

Ispas incaseaza galbenul pentru un fault asupra lui Benzar.

58'

Morutan intra in locul lui Rusescu la FCSB.

55'

Reluare a lui Mediop din apropierea portii si mingea loveste bara!

46'

Modificare interesanta la FCSB in debutul partii secunda. Gnohere in locul lui Tanase.

46'

A inceput repriza a doua.

21:49

Pauza in meciul de la Voluntari.

45'

Gol Tanase!

Tanase transforma cu un sut plasat si pe jos pentru 2-0 chiar inaintea pauzei.

43'

Rusescu obtine lovitura de la 11 dupa un fault comis de Ispas.

37'

Ocazie si la poarta oaspetilor. Man incearca o finalizare de efect si mingea ocoleste poarta.

36'

Kanda suteaza pe langa poarta dupa o pasa gresita a lui Ovidiu Popescu.

33'

Rusescu singur cu Straton si apoi pe faza a doua Tanase rateaza golul de 2-0.

33'

Ce sansa rateaza oaspetii la sutul lui Keita. Minge ocoleste de putin poarta dupa devierea lui Balasa. Balgradean era spectator.

25'

Centrare in careul stelist si Wallace reia peste poarta din intoarcere.

24'

Mediop este oprit prin fault de Planic.

18'

Keyta vede cartonasul galben, primul al meciului.

16'

Nedelcu incearca sutul de la distanta si trimite mult peste poarta.

7'

Gol Man!

FCSB deschide scorul prin Man cu un sut din cativa metri dupa o centrare din dreapta. Straton s-a opus la reluarea cu capul, apoi n-a mai avut ce face la sutul atacantului stelist.

7'

Man obtine lovitura libera la un duel cu Ispas in jumatatea adversa.

2'

Centrare in careu a lui Pana dintr-o lovitura si Wallace reia cu capul pe langa poarta stelista.

1'

Mediop scapa singur cu Balgradean si rateaza prima ocazie a meciului in chiar secunda 31.