1
Gaz Metan Medias
Yazalde 87'

Asa am trait Dunarea Calarasi - Gaz Metan

Meci extrem de important pentru Dunarea Calarasi in vederea salvarii de la retrogradare. Oaspete a fost Gaz Metan Medias, prima clasata in playout.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

19:51

Sebastian Coltescu fluiera finalul meciului de la Calarasi.

87'

Gol Yazalde!

Gaz Metan deschide scorul prin Yazalde din pasa lui Rondon.

77'

Cartonas rosu !

Dunarea Calarasi ramane in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Iancu.

72'

A doua bara a lui Rondon in acest meci si a saptea mare ocazie pentru Gaz Metan.

65'

Mailat patrunde si suteaza pe langa poarta.

53'

Incredibila ocazie pentru Gaz Metan, inca una. Rondon reia cu capul in bara si apoi Straton respinge cu piciorul de pe linia portii.

46'

18:49

Pauza la Calarasi.

41'

Inca o sansa mare de gol ratata de medieseni. Reluarea lui Caiado se ducea sub transversala, dar Straton intervine decisiv.

34'

Ely Fernandes preia in careul advers si reia spectaculos din foarfeca laterala. Mingea se duce pe langa poarta!

33'

Abia intrat in teren, Bourceanu incaseaza un galben pentru calcarea unui adversar.

22'

Prima ocazie a gazdelor in aceasta repriza vine la sutul lui Souda pe langa poarta.

10'

Rondon vede primul galben al meciului.

6'

Prima ocazie a meciului este ratata de Gaz Metan prin Ely Fernandes singur cu portarul. Ramane 0-0 si cei de la Calarasi pot rasufla usurati.

1'

A inceput meciul de la Calarasi.

0'

Dunarea Calarasi: Straton - Gligorov, Dobrosavlevici, Luchin, Mendy - Enache, Simion, Honciu, enzar - Iancu, Ammari;

Gaz Metan: Pleşca - Creţu, Micael, Larie, Buşu - Ivanov, Aurelio - Olaru, Caiado, Ely Fernandes - Rondon.

13:21

Cele două echipe s-au mai duelat în principala competiţie internă doar în ediţia curentă, toate cele trei confruntări directe încheindu-se cu remize albe.

Dunărea Călăraşi este echipa cu cele mai puţine goluri marcate, doar 23, dintre care nouă din faze fixe.

Gaz Metan este echipa cu cel mai bun atac din play-out, 21 de goluri înscrise, dintre care 15 în repriza secundă.