2
FC Botosani
Fulop 11'

Asa am trait Craiova - Botosani 2-2

Etapa a 3-a din Liga 1 Betano a debutat, vineri seara, cu meciul dintre U Craiova, ultima clasata, si FC Botosani, liderul dupa primele doua etape.

90'

Craiova rateaza prin Kelic in urma unui corner. A fost ultima faza a meciului arbitrat de Andrei Chivulete.

84'

Albanezul Papa intra in locul lui Roman II la Botosani.

80'

Mare sansa de gol irosita de oaspeti prin Mihai Roman II, fostul atacant al Craiovei. Ramas singur cu Pigliacelli, atacantul Botosaniului a ratat trimiterea balonului pe langa italian.

77'

Markovic in locul lui Burlacu la Craiova.

70'

Portarul Pap de la Botosani este avertizat.

67'

Dubla inlocuire la Craiova: Kelic in locul lui Popa si Donkor in locul lui Borta.

66'

Ongenda rateaza egalarea cu o reluare la coltul scurt. Mingea intalneste bara.

64'

Pigliacelli respinge cu dificultate reluarea lui Golofca.

62'

Chitosca intra in locul lui Roman la Botosani.

54'

Gol Miron!

Miron egaleaza scorul la 2-2 cu capul din sase metri.

49'

Gardos trimite peste poarta din pozitie ideala

35'

Gol Mitrita!

Mitrita dribleaza portarul si inscrie in poarta goala pentru 2-1.

24'

Mare ocazie ratata de Golofca.

21'

Mitrita transforma de la punctul cu var si marcheaza primul gol al Craiovei in noul sezon.

20'

Penalty obtinut de Mihaila.

17'

Primul avertisment si la oaspeti este vazut de Roman.

13'

Burlacu vede primul cartonas al meciului.

11'

Gol Fulop!

Botosaniul deschide scorul prin Lorand Fulop.

10'

Rodriguez trimite primul sut pe poarta Craiovei. Retine Pigliacelli.

5'

Tiago Fereira reia cu capul pe langa poarta.

1'

A inceput meciul din Banie.

13:04

Devis Mangia şi Costel Enache s-au întâlnit de patru ori în toate competiţiile oficiale, fiecare reuşind câte două victorii.

13:04

Cea mai recentă confruntare directă: 24 noiembrie 2017, FC Botoşani - U Craiova 1-0 (gol Andrei Miron).

13:03

Duelul de vineri seara are loc intr-un context inedit: Craiova e lanterna rosie in clasament dupa doua etape, fara gol marcat, iar Botosani conduce ierarhia in Liga 1 Betano.

13:02

U Craiova si FC Botosani s-au mai întâlnit de 10 ori pe prima scenă, de patru ori s-au impus oltenii, de cinci ori au câştigat moldovenii, iar un joc s-a terminat la egalitate.