6
Poli Iasi
Platini 90' Cristea 57' 4' Sanoh 55' 8' Flores 48'

Asa am trait Concordia - Poli Iasi 3-6

Etapa a 20-a, penultima din acest an calendaristic, a debutat vineri seara pe sinteticul de la Chiajna cu meciul Concordia - Poli Iasi. Apasati aici pentru live video

21:55

Alexandru Tudor fluiera finalul partidei.

90'

Gol Platini!

Iasiul mai inscrie o data. Platini profita de spatiile create in apararea Concordiei si inscrie pentru un neverosimil 6-3.

90'

Tudor mai scoate un galben din buzunar. Frasinescu avertizat.

87'

Mihaescu intra in locul lui Flores.

77'

Mazarache rateaza incredibil golul patru al Concordiei.

76'

Zaharia intra in locul lui Sanoh la ieseni.

72'

Nervii cedeaza la un duel intre Ropotan si Flores. Ambii jucatori avertizati cu galben.

71'

Chelaru intra in locul lui Petre la Poli Iasi.

67'

Gol Albu!

Concordia se apropie la 3-5 prin golul marcat de Albu cu capul dupa o centrare din corner.

64'

Ultima schimbare la gazde: Ropotan in locul lui Cristescu.

64'

Gol Marc!

Concordia reduce din diferenta prin Marc, jucator care trimite in poarta din sase metri in urma unui corner.

62'

Alexandru Tudor, arbitru aflat la ultimul meci din cariera, acorda primul galben lui Gorobsov.

62'

Mazarache intra in locul lui Batin la Concordia.

60'

Continua presiunea iesenilor si Platini reia putin peste poarta.

60'

Caparco se opune golului sase, dupa ce Marc respinsese de pe linia portii sutul lui Platini.

60'

Gorobsov centreaza din corner si Cristescu reia cu capul peste poarta.

57'

Gol Cristea!

Sa arunce cineva prosopul! Cristea inscrie pentru 5-1 cu un sut din afara careului pe langa Caparco.

55'

Gol Sanoh!

Sanoh isi trece in cont dubla cu un sut pe jos din interiorul careului. Concordia e KO!

50'

Albu intra in locul lui Leca la gazde.

48'

Gol Flores!

Iesenii incep tare partea secunda si dubleaza din nou avantajul prin Flores de aceasta data. Platini trece usor de Leca si paseaza decisiv lui Flores, iar costaricanul inscrie cu un sut plasat din centrul careului.

46'

20:49

Pauza la Chiajna dupa o repriza viu disputata cu trei goluri.

38'

Panica in careul gazdelor dupa un corner. Iesenii preseaza si in cele din urma Caparco respinge cu un efort salvator reluarea lui Cristea cu capul.

20'

Gol Marc!

Concordia reduce din diferenta prin Marc. Lovitura de cap din centrul careului in urma unei centrari a lui Deaconu din lovitura libera.

17'

Sansa de 3-0 ratata de ieseni prin Patrick Petre la o centrare a lui Platini in fata portii.

8'

Gol Sanoh!

Al doilea gol al iesenilor este marcat de Sanoh dupa o faza de la coltul terenului. Gazdele au cerut un fault in atac la duelul dintre Marc si Frasinescu.

4'

Poli Iasi deschide rapid scorul prin Cristea. Acesta preia in careu, se intoarce cu fata la poarta si marcheaza ca la antrenament.

1'

A inceput meciul.

20:01

Ninge la Chiajna si suprafata de joc incepe sa fie acoperita cu un strat de zapada.

19:57

Concordia: Caparco - Matei, Leca, Marc, Barboianu - Gorobsov, Prepelita - Ivanovic, Cristescu, Deaconu - Batin.

Poli Iasi: Rusu - Gallego, Frasinescu, Cioinac, Sin - Qaka - Platini, Flores, Sanoh, Petre - Cristea.

12:43

Concordia vs CSM Poli Iaşi în Liga 1: 15 jocuri - 5 victorii Concordia - 4 remize - 6 succese Poli Iaşi.
Palmares cu Concordia gazdă: 7 jocuri - o victorie Concordia - 4 remize - două succese Poli Iaşi.

Cea mai recentă întâlnire directă: 3 septembrie 2018, Poli Iaşi - Concordia 3-0 (Sanoh, Flores, Bekui).