2
0
Sepsi

Asa am trait CFR Cluj - Sepsi

Etapa a 13-a din CASA Liga 1 s-a incheiat, luni seara, in Gruia, cu meciul dintre CFR Cluj si Sepsi Sf.Gheorghe.

Cotele oferite de CASA Pariurilor
CFR - 1.77 | Egal -3.50 | Sepsi - 4.95

22:24

90'

Luckassen trimite in fata portii. Ashkovski rateaza de putin intalnirea cu balonul.

79'

Demarcare a lui Alibec in careu si o finalizare cu sut pe langa poarta.

57'

Balgradean retine sutul lui Aganovic. O minge de antrenament.

56'

Barbut obtine lovitura libera la o patrundere in marginea careului advers.

53'

Gol Culio!

CFR isi dubleaza avantajul prin Culio. Sut in forta de la 11 metri, Niczuly respinge in lateral, dar mingea are efect si ajunge pana la urma in poarta.

52'

Culio e faultat in careu de Mitrea si obtine lovitura de la 11 metri pentru CFR.

41'

Schema a covasnenilor la o lovitura libera. Alibec face faza defensiva si protejeaza mingea in fata lui Barbut.

27'

Alibec trage la poarta si obtine cornerul.

24'

Gol Bouhenna!

CFR Cluj deschide scorul dupa o faza fixa de la coltul terenului. Bouhenna se inalta in sase metri si inscrie cu capul din centrarea lui Deac. Un gol impotriva fostei sale echipe.

22'

Boateng intervine in fata lui Golofca in interiorul careului celor de la CFR. Din nou Barbut a creat pericol prin viteza superioara.

20'

Centrare din stanga in fata portii si Niczuly se resimte dupa o lovitura incasata de la Deac. Jocul e oprit.

6'

Omrani semnalizat eronat in pozitie de offside.

1'

Minge in careu pentru Barbut si un sut pe langa poarta in secunda 58 a meciului.

1'

A inceput meciul din Gruia.

0'

CFR Cluj: Bălgrădean - Susic, Bouhenna, Burcă, Camora - Culio, Boateng, Deac - Omrani, Alibec, Petrila.

Sepsi: Niczuly - R. Dimitrov, Tincu, Mitrea, R. Ispas - Aganovic, N. Păun, Fofana, Bărbuţ - Golofca, Chunchucov.

12:12

Avancronica

CFR si Sepsi OSK s-au mai intalnit de 12 ori in principala competitie interna, de noua ori s-au impus clujenii, un joc a fost castigat de gruparea din Sf. Gheorghe, iar alte doua partide s-au terminat la egalitate.

Liderul din Liga 1 are sase victorii din sase posibile pe teren propriu si un golaveraj de 12-4.

CFR Cluj - Sepsi OSK 0-1 a fost singurul succes reusit de covasneni in precedentele opt deplasari din campionat.

Cristiano Bergodi a antrenat-o pe CFR in 2006/2007, sezon la finalul caruia clujenii s-au clasat in premiera pe podium (locul al treilea) si au reusit prima calificare in cupele europene din istoria clubului.