1
Hermannstadt
Tatar 29'

Asa am trait CFR Cluj - Hermannstadt

Liderul CFR Cluj a reluat campionatul pe teren propriu contra sibienilor de la Hermannstadt, o echipa in ascensiune de la preluarea de catre Vasile Miriuta.Apasati aici pentru live video

21:53

Meci incheiat la egalitate.

79'

Omrani e blocat in extremis in 2-3 metri la o pasa din stanga.

78'

Tsoumou cade in careu si se alege cu un galben pentru simulare.

77'

Gol Tucudean!

Tucudean egaleaza scorul cu un sut din interiorul careului.

69'

Ionita suteaza pe langa poarta din afara careului dupa un corner ramas fara rezultat.

63'

Dubla ocazie pentru CFR, Camora trimite in bara dupa care mingea revine in careu si Dandea scoate de pe linia portii.

56'

Ocazie ratata de sibieni pe contraatac prin Blanaru.

50'

Penalty pentru CFR Cluj. Tucudean executa si Cabuz apara lovitura!

46'

A inceput repriza secunda.

20:51

Pauza la Cluj.

39'

Vinicius reia cu capul pe langa poarta.

31'

Ocazie mare pentru CFR ratata de Tucudean. Foarfeca incercata din 17 metri. Respinge Cabuz peste transversala.

29'

Gol Tatar!

Gol senzational marcat de Tatar din lovitura libera.

27'

Deac vede cartonasul galben pentru un fault in preajma propriului careu.

16'

Prima sansa de gol pentru CFR. Omrani prinde poarta cu un sut din marginea careului. Cabuz e pe minge.

7'

Hermannstadt inscrie prin Popovici, dar golul e anulat pe motiv de offside.

7'

Panica in careu oaspetilor. Dandea si Cabuz se opun golului.

3'

Minge in careu pentru Omrani, francezul reia pe spate si nu prinde poarta.

1'

A inceput meciul din Gruia.

19:58

15:36

CFR Cluj este neinvinsa in ultimele 14 meciuri de campionat, interval in care a obtinut zece victorii.

De partea cealaltă, cu cinci victorii, două remize şi doar o înfrângere în ultimele opt partide, sibienii ocupă locul secund în clasamentul returului sezonului regulat curent, fiind depăşiţi numai de CFR (20 puncte).

11 meciuri fără gol primit au strâns clujenii în ediţia actuală, cele mai multe dintre toate competitoarele.

12 goluri au încasat sibienii din faze fixe, capitol unde doar FC Voluntari a primit mai multe (13 goluri).

Cele două s-au mai întâlnit doar o singură dată pe prima scenă, în tur, pe 22 septembrie 2018, când formaţia antrenată de Antonio Conceicao s-a impus cu 1-0 pe "Trans-Sil" din Tg. Mureş, marcator George Ţucudean, din pasa lui Damjan Dokovic.