1
FC Botosani
Axente 61'

Asa am trait ACS Poli Timisoara - FC Botosani

Am transmis live text in aceasta pagina de la ora 18:00 meciul ACS Poli Timisoara - FC Botosani din etapa a 5-a a playout-ului Ligii 1 Betano. Apasati aici pentru live video

19:54

90'

Patrundere a lui Oliva si finalizare cu sut in forta peste poarta.

72'

Sansa uriasa de gol pentru gazde. Cobrea iese in fata lui Roman si-l blocheaza pe acesta in extremis.

68'

Serediuc intra in locul lui Morutan la oaspeti.

67'

Cobrea respinge spectaculos cu o mana sutul lui Munteanu din afara careului.

61'

Gol Axente!

Botosaniul deschide scorul prin Axente cu o reluare din sase metri la minge intoarsa excelent de Golofca.

59'

Avertisment pentru Golofca.

59'

Cobrea retine sutul pe sub zid trimis de Vasvari.

58'

Interventie neglijenta a lui Oaida si timisorenii beneficiaza de o lovitura libera din pozitie favorabila.

50'

Cinu rateaza cu capul din sase metri centrarea lui Enescu.

46'

Incepe repriza secunda cu o dubla modificare la gazde. Au intrat Roman si Croitoru.

45'

Melinte avertizat pentru un fault la Golofca in propria jumatate.

42'

Cinu il blocheaza in extremis pe Axente la o faza de contraatac a oaspetilor. Foarte aproape ca atacantul Botosaniului sa ramana singur cu Straton.

34'

Sansa mare de gol pentru Poli Timisoara ratata de Ciucur. Acesta primeste la bara a doua si reia cu capul pe langa poarta din sase metri.

27'

Dupa un inceput promitator de partida, jocul a devenit unul de uzura, fara alte ocazii de poarta.

13'

Patrundere a lui Ciucur in careul oaspetilor. Sut pe coltul scurt in bratele lui Cobrea.

2'

Poli replica prin Vasvari. Sut pe langa poarta. Un inceput de meci alert, cu ocazii la ambele porti.