1
CFR Cluj
Otele 77'

Așa am trăit Farul - CFR Cluj

Etapa a 5-a din playoff a debutat, vineri, cu duelul Farul Constanța - CFR Cluj, live text în această pagină de la ora 20:30.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 34 de ori, de 11 ori s-au impus dobrogenii, de 16 ori au câştigat ardelenii, iar alte şapte partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Farul gazdă: 17 jocuri - 5 succese Farul - 5 remize - 7 victorii CFR.

Cea mai recentă dispută din campionatul României a avut loc pe 2 martie 2024, Farul - CFR Cluj 1-1, goluri marcate de Ronaldo Deaconu, respectiv Arlind Ajeti.

22:26

Final de partidă.

82'

Gol Ganea!

Scorul capătă proporții. Ganea trage din afara careului și din devierea lui Muhar mingea intră în poartă.

78'

Gol Cojocaru!

Cei de la Farul au pus mingea jos de la centrul terenului și au marcat prin Cojocaru pe contraatac.