Dinamo

Dinamo a pierdut si al doilea amical din Antalya

Echipa antrenata de Flavius Stoican a fost invinsa, cu scorul de 1-0, de FK Luch-Energiya Vladivostok, intr-o partida amicala disputata in Antalya.

Duminica seara, in al doilea meci amical programat in stagiul de pregatire in Turcia, Dinamo a pierdut (0-1) impotriva echipei FK Luch-Energiya Vladivostok, locul 4 in liga secunda din Rusia.

Unicul gol al partidei a fost inscris in minutul 51, dupa o eroare in defensiva echipei din “Stefan cel Mare”.

Urmatorul meci amical in cadrul turneului de pregatire in Antalya este programat joi, 23 ianuarie, la ora 14.00, cu FK Chernomorets Odessa (Ucraina).

Dinamo in repriza a doua: Balgradean – Barboianu, Thicot, Asanovic, Radu – Lazar, Diakhate, Munteanu – Buia, Bilinski, Rotariu

Dinamo a inceput meciul cu Balgradean – Rus, Thicot, Grigore, Grecu – LazAr, Diakhate, Boubacar, Matei – Velici, Bilinski