Stranieri

Meci nebun pentru Marica. Romanul a marcat un gol VIDEO

Echipa lui Ciprian Marica, Schalke 04, a castigat cu destule emotii, scor 5-4, meciul de pe teren propriu cu Hannover, o partida in care s-au marcat nu mai putin de noua goluri.Unul i-a apartinut lui Marica.

Cele doua formatii au pus greu in miscare morisca de goluri, dar apoi nu s-au mai oprit. Schalke a deschis scorul cu un minut inaintea pauzei prin Farfan. La cateva minute de la startul reprizei a doua Draxler a dus scorul la 2-0, insa Hannover a redus din diferenta imediat si au egalat prin reusitele lui Pinto si Huszti. Hoger a dus iar pe Schalke in avantaj in minutul 64.

Trei minute mai tarziu, a intrat in scena si Cirprian Marica, romanul incepand meciul in primul unsprezece. Marica a marcat pentru 4-2 cu un sut in diagonala, dar dupa doar un minut oaspetii au redus iar din diferenta prin dubla lui Huszti.

Holtby a marcat pe final pentru 5-3, scorul final fiind stabilit de Diouf in prelungiri.