Stranieri

Radu Drăgușin a revenit pe teren pentru Tottenham. Nu mai jucase de peste o lună

Fundașul român Radu Drăgușin a intrat în repriza secundă a meciului cu Burnley din penultima etapă a sezonului din Premier League.

Radu Drăgușin a început din nou ca rezervă și a fost introdus pe teren în minutul 75, înlocuindu-l pe Skipp.

Pentru Drăgușin au fost primele minute la echipa de club după șase meciuri consecutive ca rezervă neutilizată.

Ultima oară Drăgușin jucase 90 de minute pe 30 martie în victoria 2-1 de pe teren propriu cu Luton.

Tottenham a revenit de la 0-1 pe teren propriu cu o echipă deja retrogradată și s-a impus în final, cu 2-1.

Olandezul Micky van de Ven, colegul lui Drăgușin în apărarea londonezilor, a marcat golul victoriei în minutul 82.