GAME cu GAME Sorana Cirstea eliminata prematur la Stuttgart. Halep si-a aflat adversara

Sorana Cirstea a debutat astazi, de la ora 13:30, la turneul WTA de la Stuttgart, contra Juliei Goerges. Meciul a fost live text in pagina de mai jos.

FINAL Sorana Cirstea - Julia Goerges 1-6, 5-7

SET 2, 5-7 Victorie in doua seturi pentru Goerges si Sorana paraseste prematur competitia de la Stuttgart.

SET 2, 5-6 Break reusit de Goerges si aceasta va servi pentru inchiderea meciului.

SET 2, 5-4 Patru mingi de break salvate de Cirstea intr-un game de aproape 9 minute.

SET 2, 3-2 Cirstea salveaza o minge de re-break intr-un game in care Goerges vrea sa revina din nou la egalitate pe tabela. Sorana isi tine adversara la respect cu doi asi. Nu este insa de ajuns si Goerges face rebreak-ul.

SET 2, 3-1 Break reusit de Cirstea, primul pentru ea in jocul de astazi.

SET 2, 2-1 Cirstea ramane la conducere, dar solicita din nou interventia fizioterapeutului pentru problema de la umar.

14:09 Incepe setul secund cu Sorana la serviciu si jucatoarea noastra isi adjudeca primul game. Cirstea conduce in premiera in acest meci.

INFO: Sorana a solicitat interventia fizioterapeutului turneului pentru a primi ingrijiri medicale la umarul drept.

SET 1, 1-6 Un prim set adjudecat rapid de Goerges in doar 23 de minute. Cirstea acuza dureri la umar, dureri care au chinuit-o si in saptamana intalnirii de FedCup cu Serbia.

SET 1, 1-5 Sorana nu se regaseste, n-are inca reperele stabilite in acest meci si mai pierde o data pe propriul serviciu. Break Goerges si aceasta va servi pentru castigarea primului set.

SET 1, 1-3 A treia dubla greseala pentru Sorana intr-un game in care a revenit de la 0-30 si a servit pentru primul sau joc in acest meci. Cirstea salveaza o minge de break inainte de a-si trece in cont primul game in acest meci.

SET 1, 0-3 Cirstea nu are deocamdata reactie si se vede condusa la zero. Un singur break face diferenta.

SET 1, 0-2 Break reusit de Goerges, care domina inceputul de meci.

SET 1, 0-1 Un prim game adjudecat rapid de Goerges. Cirstea urmeaza la serviciu. Este primul ei meci dupa disputele din FedCup.

13:40 A inceput meciul cu Goerges la serviciu. Reamintim ca la Stuttgart se joaca pe zgura, dar in sala. .

13:32 Jucatoarele au iesit la incalzire. Partida va incepe in cateva minute.

Sorana Cirstea intra din primul tur si o intalneste pe reprezentanta gazdelor Julia Goerges, jucatoare care a primit un wild card din partea organizatorilor. Jucatoarea noastra conduce cu 2-1 scorul meciurlor directe.

Joi incepe si Simona Halep, care intra direct in turul 2, insa ora meciului se va afla miercuri seara. Cap de serie numarul doi, Simona Halep are primul tur liber si va juca in runda secunda cu Svetlana Kuznetsova, care a invins-o pe Giola Barbieri din Italia. Tot joi are meci si Cirstea, daca trece de partida de astazi.

Vineri au loc sferturile de finala, in care s-ar putea intalni in meci direct Cirstea si Halep. Sambata au loc semifinalele si duminica finala.

Turneul de la Stuttgart are loc pe zgura si are premii de 710.000 de dolari. Castigatoarea en-titre este Maria Sharapova.