Maria Sharapova revine si avanseza la Wuhan. Rusoaica s-a fotografiat in baia de gheata

Maria Sharapova a pierdut primul set in meciul pe care l-a jucat luni in China, la turneul de la Wuhan, dar a reusit sa intoarca partida in stilul caracteristic. Dupa meci, ea a publicat pe retele sociale o imagine care o infatiseaza recuperandu-se in baia de gheata.

"Este bine sa am castigat in seara asta. Atmosfera a fost foarte frumoasa. Acum e timpul recuperarii intr-o baie mare de gheata", a scris ea alatur de imaginea de mai sus.

Rusoaica a cedat prima mansa cu 6-3 in fata Svetlanei Kuznetsova.

In setul 2, Sharapova a revenit si a castigat cu 6-2, trimitand partida in decisiv pe care l-a castigat de asemenea cu 6-2.

Maria Sharpova poate deveni numarul 2 mondial, daca se va califica in finala de la Wuhan, iar Simona Halep nu ajunge in sferturile de finala ale aceluiasi turneu.