GAME cu GAME Halep - Pliskova in turul 3 la Montreal

Simona Halep a jucat joi, de la ora 19:30, in turul al treilea al turneului de la Montreal. Partida poate fi vizionata cu streaming live aici, de la ora 19:30.

FINAL Halep - Pliskova 6-3, 6-3

SET 2 (6-3) Halep inchide meciul cu break si se califica in sferturi la Montreal dupa o evolutie incantatoare. Va juca impotriva invingatoarei dintre Svetlana Kuznetsova si Petra Kvitova.

SET 2 (4-3) Pliskova salveaza minge de break si ramane in meci, insa Halep are prima sansa la victorie la cum a evoluat pana acum.

SET 2 (3-2) Halep preia controlul in acest set al doilea cu break in fata. Pliskova a salvat prima sansa de break cu al 5-lea sau as in acest meci, dar apoi Halep a returnat excelent si a castigat punctul cu un rever castigator. A urmat o eroare nefortata comisa de jucatorea din Cehia si Halep trece in premiera la conducere in setul al doilea.

SET 2 (2-2) Halep nu o scapa pe Pliskova si reuseste un nou game solid la serviciu. Aceasta dupa ce a ratat minge de break in jocul anterior. Lovitura de dreapta functioneaza excelent si in acest meci pana acum.

SET 2 (0-1) Pliskova castiga primul game al setului secund cu un serviciu as, al doilea al meciului.

STATISTICA: Procentajul primului serviciu pentru Halep in primul set a fost de 74%.

SET 1 (6-3) Halep isi tine nervii in frau si castiga setul din prima oportunitate cu un forehand castigator in lung de linie.

SET 1 (4-2) Halep profita de absenta unui ritm constant al adversarei si pune inca un break pe tabela.

SET 1 (3-2) Re-break Pliskova si jucatoarea din Cehia reintra in acest meci.

SET 1 (3-1) Pliskova salveaza minge de break, minge de 4-0 pentru Halep, si pune primul sau game pe tabela.

SET 1 (2-0) Break reusit de Halep. Jucatoarea noastra o ia tare de la inceput le Pliskova.

SET 1 (1-0) Halep incepe in forta cu un game fara punct pierdut pe propriul serviciu.

19:40 A inceput meciul cu Halep la serviciu.

19:32 Cele doua jucatoare patrund pe teren. Cerul este acoperit la Montreal.

Adversara sa este Karolina Pliskova. Jucatoarea din Cehia este pe locul 17 mondial.

Halep o coduce pe Pliskova cu 3-1 in partidele directe, insa ultima victorie a fost de partea cehoaicei, in 2016, la Fed Cup, un meci de trei seturi la Cluj.

Amanunte live text, in aceasta pagina, joi de la ora 19:30.