BEIJING Maria Sharapova se califica in sferturi. Halep amanata la dublu pentru joi, cand joaca si la simplu

Maria Sharapova, posbila adversara a Simonei Halep din semifnalele turneului de tenis din Beijing, s-a calificat miercuri in sferturile de finala.

Sharapova a trecut de Carla Suarez Navarro cu 6-1, 7-6 (7-3). Rusoaica poate lua locul 2 mondial la finalul turneului din China, daca va castiga finala.

Tot miercuri ar fi trebuit sa se joace si meciul de dublu Halep/Olaru - Muguruza/Suarez, insa acesta a fot amanat pentru ziua de joi.

Partida de dublu ar fi trebuit sa inceapa dupa meciul dintre Sharapova si Suarez Navarro, dar a fost reprogramat pentru ziua de joi cand Halep va juca si la simplu cu Andrea Petkovic.

[news-109776]

FINAL Maria Sharapova- Carla Suarez Navarro 6-1, 7-6 (7-3)

16:25 Maria Sharapova se impune in doua seturi, dar in al doilea a avut serios de munca pentru a trece de Navarro. Un meci de o ora si aproape 45 de minute.

16:05 Sharapova serveste pentru meci la 5-4 in setul doi, dar nu poate inchide partida. Navarro face break si prelungeste suspansul.

15:23 Navarro castiga primul game al setului secund dupa 10 minute si 47 de secunde.

15:10 Un prim set dominat autoritar de Sharapova si castigat in doar 25 de minute.

14:45 Incepe meciul cu Sharapova la serviciu.

14:38 Cele doua jucatoare au intrat pe arena centrala din Beijing.

13:07 Ora de start a meciului de dublu jucat de romance este dupa 14:30, avand in vedere ca partidele anterioare nu s-au incheiat.

7:30 Simona Halep si Raluca Olaru vor juca pe "Moon Court", au ultimul meci, asadar ora de start va fi dupa 13:45, in functie de meciurile anterioare.