La Liga

Barcelona a invins oboseala si pe Osasuna

Ajunsa la Pamplona dupa o intreaga aventura cu doar opt minute inaintea orei oficiale de start a partidei cu Osasuna, campioana FC Barcelona le-a predat gazdelor din Navarra o adevarata lectie de fotbal, impunandu-se cu un categoric 3-0.
Lionel Messi a fost cu adevarat imperial pe teren, reusind doua goluri si o pasa de gol.

Deschiderea scorului s-a produs in minutul 25, cand Messi a verticalizat ideal pentru Pedro, iar acesta nu l-a iertat din interiorul careului pe portarul advers Ricardo.

Messi a iesit la rampa in minutul 64 cu o faza personala pe partea stanga, decarul Barcelonei finalizand cu un sut superb la coltul scurt.

Acelasi incantator Messi a inchis tabela cu opt minute inaintea finalului, cand a transformat un penalty.

Barcelona isi consolideaza prima pozitie in Primera Division in urma acestui rezultat.