La Liga

Real Madrid a tremurat serios in deplasarea de la Real Sociedad, unde s-a impus cu 2-1 datorita a doua goluri superbe reusite de Angel Di Maria si Cristiano Ronaldo.

Gazdele au crezut serios intr-un rezultat mare in fata Realului. Sociedad a fost periculoasa pe contraatac, iar lui Casillas i-a trecut de doua ori glontul pe la ureche in prima repriza, la doua suturi care s-au dus putin pe langa poarta.

Fara sa straluceasca, Real Madrid a deschis scorul in minutul 50, cand argentinianul Di Maria a sutat fara mila in vinclu, cu piciorul drept, dintr-un unghi imposibil.

Sociedad nu s-a dat batuta si a egalat peste 14 minute, pe fondul unei mari greseli in defensiva, pe care Raul Tamudo a speculat-o excelent.

Madrilenii au plecat cu trei puncte de la Sociedad dupa un gol norocos reusit de portughezul Cristiano Ronaldo, a carui lovitura libera din minutul 74 a fost deviata in plasa de zid.

Real Madrid a acumulat 7 puncte dupa primele trei etape si ramane neinvinsa sub comanda lui Jose Mourinho.