La Liga

Portughezul Cristiano Ronaldo a avut o executie de exceptie la debutul lui Jose Mourinho pe banca Realului. Madrilenii au castigat cu 3-2 amicalul disputat impotriva celor de la Club America, iar Mourinho a debutat cu dreptul.

Cu o multime de absente, Real Madrid a reusit sa deschida scorul in minutul 34. Pustiul minune al Spaniei, Sergio Canales, a marcat in minutul 34, dupa o actiune colectiva de toata frumusetea.

Gaurile din defensiva Realului s-au resimtit si sub comanda lui Mourinho, astfel ca mexicanii au trecut rapid la conducere. Esqueda, in minutul 53, si Sanchez, in minutul 63, au marcat doua goluri asemanatoare pentru Club America.

Higuain a restabilit egalitatea in minutul 63, iar Cristiano Ronaldo a batut perfect o lovitura libera cu zece minute inainte de final si a adus victoria madrilenilor.