La Liga

Barcelona castiga sub privirile lui Hagi

Sub privirile lui Gica Hagi, Barcelona a obtinut o noua victorie, scor 1-0, in fata celor de la Almeria, datorita unui gol superb reusit de Pedro Rodriguez in prima repriza a meciului de pe Camp Nou.
Jucatorii pregatiti de Pep Guardiola au incercat sa deschida scorul cat mai rapid pentru a-si face meciul usor. Catalanii au lovit de doua ori bara Almeriei in doar o secunda, insa golul a picat in cele din urma in minutul 31, cand Pedro Rodriguez a finalizat superb.

Catalanii nu au mai fortat, facand jocul de posesie caracteristic, cu multe schimbari de directie, dar fara ocazii de gol la poarta celor de la Almeria.

Zlatan Ibrahimovici a fost integralist, insa nu a putut sa marcheze golul care l-ar fi transformat in cel mai bun debutan din istoria catalanilor, cu sase goluri in tot atatea meciuri.

Gratie acestui succes, Barcelona a bifat a 6-a victorie din tot atatea meciuri si asteapta primul pas gresit din partea celor de la Real Madrid in meciul cu Sevilla de duminica.