Bundesliga

Vesti bune pentru CFR: Bayern a facut primul pas gresit in Bundesliga

Viitoare adversara a campioanei Romaniei in grupele Ligii Campionilor, Bayern Munchen a suferit prima infrangere a sezonului, in etapa a 2-a din 1.Bundesliga, bavarezii pierzand pe terenul lui Kaiserslautern, scor 2-0 (2-0), echipa care s-a instalat pe primul loc in clasament.
Trupa lui Van Gaal a fost surprinsa cu doua goluri marcate intr-un interval de doar doua minute cu putin inaintea pauzei.

Mai intai a punctat Ilicevic in minutul 36, pentru ca dupa alte doar cateva de secunde sa fie randul lui Lakic sa scuture plasa portii lui Butt.

Bayern a inceput meciul in urmatoarea formula: Butt - Lahm, van Buyten, Badstuber, Contento - van Bommel, Schweinsteiger - Olic, Muller, Ribery - Klose. Pe durata reprizei secunde au mai intrat: Pranijc, Kroos si Gomez.

Meciul de la Kaiserslautern s-a jucat cu casa inchisa, la partida asistand 49.780 de spectatori.

Etapa secunda din 1.Bundesliga programeaza sambata si duminica alte partide, dupa cum urmeaza:

Schalke 04 - Hanover, Bremen - Koln, Wolfsburg - Mainz 05, Frankfurt - Hamburg, Nurnberg - Freiburg, St.Pauli - Hoffenheim, Leverkusen - M'Gladbach, Stuttgart - Dortmund.