Bundesliga

Marica a scos un penalty cu Mainz

Titular in prima partida a acestui sezon, Ciprian Marica a obtinut un penalty in prima repriza a meciului cu Mainz. "Neamtul" Cacau nu l-a lasat pe Marica sa bata si a ratat.
Degeaba s-a bucurat Marica precum un neo-zeelandez dupa ce arbitrul a aratat punctul cu var! Cacau i-a luat mingea din mana si a tras lamentabil, portarul lui Mainz reusind sa pareze.

Ciprian Marica a mai avut o ocazie importanta in prima repriza, sutul sau fiind scos de pe linie de un fundas advers. Romanul a fost shimbat cu un sfert de ora inainte de final de Pogbrebnyak.

VfB Stuttgart a pierdut in cele din urma cu 0-2, partida fiind controlata in totalitate de cei de la Mainz.

Allagui a deschis scorul in minutul 27, cu un sut din cadere, iar Rasmussen a facut 2-0 in minutul 47.