Bundesliga

Jula a marcat un gol pentru Energie Cottbus in liga secunda germana

Atacantul român Emil Jula a marcat un gol pentru echipa Energie Cottbus în meciul câstigat, sâmbata, cu scor de 4-1 (2-1), cu Arminia Bielefeld, în etapa a a XXVIII-a a ligii secunde din Germania, informeaza site-ul echipei din Cottbus.

Jula a marcat golul doi al gazdelor în minutul 36 si a fost coautor al celui de-al treilea gol înscris de Energie Cottbus prin Rivici '77. Celelalte reusite ale gazdelor au fost semnate de 26 Angelov '26 si Rivici '81, în timp ce pentru oaspeti a înscris Risgard '31.

Emil Jula a fost titular la gazde si a evoluat pâna în minutul 86, când a fost înlocuit de Kweuke. Celalalt jucator român din lotul echipei din Cottbus, Sergiu Radu, a fost rezerva si a intrat pe gazon în minutul 68 în locul lui Petersen.