Bundesliga

Asa am trait: VFL Wolfsburg - Hamburger SV 3-0 (Dejagah, Madlung, Grafite)

VFL Wolfsburg si Hamburger SV se intalnesc intr-un duel care se anunta extrem de interesant, pe "Wolkswagen Arena", partida urmand sa fie transmisa LIVE de Onlinesport. Wolfsburg se lupta cu Rapid pentru un loc in grupele Cupei UEFA, in timp ce Hamburger SV trebuie sa treaca de Unirea Urziceni.

Minutul 90: Finalul meciului.

Minutul 81: Schimbare Hamburg: Iese Olic, intra Neves. Schimbare Wolfsburg: Iese Gentner, intra Zaccardo.

Minutul 75: Guerrero scapa singur cu portarul, insa isi prelungeste prea mult mingea si iroseste o ocazie importanta pentru Hamburg.

Minutul 72: Partida este lipsita de ocazii. Wolfsburg nu mai forteaza in ofensiva, in timp ce Hamburg pare o echipa deja resemnata.

Minutul 65: Schimbare Hamburg: Iese Trochowski, intra Petric. Schimbare Wolfsburg: Iese Hasebe, intra Saglik.

Minutul 62: Wolfsburg joaca excelent din punct de vedere tactic, astfel ca oaspetii sunt nevoiti sa trimita la intamplare pe faza ofensiva.

Minutul 58: Riether ii scoate balonul pentru sut lui Misimovic, insa bosniacul suteaza peste poarta.

Minutul 57: Lansare in adancime pentru Guerrero, insa peruanul este surprins in ofsaid.

Minutul 55: Hamburg are mai mult posesia balonului, insa elevii lui Magath se apare foarte bine si nu au probleme in defensiva.

Minutul 52: Schimbare Wolfsburg: Iese Dejagah, intra Santana.

Minutul 51: Olic incearca o centrare, insa Barzagli e pe faza si respinge in corner. Trochowski trimite apoi direct in bratele lui Benaglio.

Minutul 46: Incepe repriza a doua.

Minutul 45: Finalul primei reprize.

Minutul 42: Jucatorii lui Martin Jol nu reusesc sa se apropie periculos de poarta lui Benaglio, iar Wolfsburg este in continuare periculoasa pe contraatac.

Minutul 38: Guerrero faulteaza in atac, insa in prima faza arbitrul a acordat penalty, iar apoi s-a razgandit.

Minutul 34: Dejagah primeste cartonasul galben pentru o intrare intarziata la Jarolim.

Minutul 33: Wolfsburg controleaza clar partida. Demel are acum o executie penibila, sutand mult peste poarta.

Minutul 28: GOL WOLFSBURG! Grafite primeste o pasa excelenta, patrunde spre poarta, scapa singur cu Rost si inscrie cu o "scarita" superba.

Minutul 25: Riether primeste galben pentru un fault dur la Trochowski.

Minutul 22: GOL WOLFSBURG! Riether centreaza in careu, fundasii lui Hamburg nu sunt atenti, iar Madlung reia in poarta din pozitie centrala.

Minutul 20: Olic ar fi meritat si el sa fie avertizat pentru o intrare dura la mijlocul terenului.

Minutul 18: Guerrero primeste cartonasul galben pentru un fault prostesc in atac.

Minutul 15: GOL WOLFSBURG! Gazdele deschid scorul dintr-o faza care nu anunta nimic. Schafer centreaza, Silva il scapa din marcaj pe Dejagah, iar acesta reuseste sa inscrie pentru 1-0.

Minutul 12: Hamburg a inceput mai bine si controleaza partida, Wolfsburg prefera sa actioneze pe contraatac, desi joaca pe teren propriu.

Minutul 8: Corner pentru Hamburg, mingea ajunge la Mathijsen, iar acesta trimite printr-o lovitura de cap putin pe langa poarta gazdelor.

Minutul 7: Guerrero este intr-o situatie buna de gol, insa Madlung respinge excelent din careu.

Minutul 3: Traversam perioada de tatonare, se gresesc multe pase de ambele parti, iar formatiile se studiaza deocamdata.

Minutul 1: Incepe meciul. 30.000 de spectatori in tribune, se joaca cu casa inchisa.

Wolfsburg: Benaglio - Riether, Madlung, Barzagli, Schafer - Josue - Hasebe, Dejagah, Gentner - Misimovic - Grafite.

Hamburg: Rost - Demel, Silva, Mathijsen, Atouba - Jarolim, De Jong - Trochowski, Boateng - Guerrero, Olic.