Premier League

Remiza spectaculoasa intre Liverpool si Everton

Liverpool ramane fara victorie de la plecarea lui Roy Hodgson. In Merseyside derby, 'cormoranii' au terminat la egalitate, scor 2-2, cu Everton.
Formatia lui Dalglish a facut o prima repriza buna pe Anfield, dar la pauza a reusit sa isi asigure un avantaj de doar un singur gol.

Raul Meireles a marcat primul gol al meciului in minutul 29, cu un sut puternic sub bara, dupa doua incercari esuate ale lui Fernando Torres.

"Cormoranii" isi puteau majora avantajul pana la pauza, dar au ratat cu senintate, iar acest lucru i-a costat in actul secund.

In doar sase minute, Everton a intors scorul, dupa reusitele lui Distin (46) si Beckford (52), astfel ca Liverpool a fost fortata sa atace in valuri pentru a scoate macar un punct.

Ceea ce s-a si intamplat, deoarece Dirk Kuyt a transformat un penalty in minutul 68 si meciul s-a terminat 2-2.