Premier League

Arsenal adanceste criza de la Chelsea

Tunarii lui Arsene Wenger au castigat, luni seara, intalnirea cu rivalii londonezi de la Chelsea, scor 3-1, consolidandu-si pozitia secunda in Premier League.
Intr-o partida care a inchis etapa a 19-a, Arsenal a facut spectacol cu o Chelsea apatica, tabela aratand un neverosimil 3-0 in minutul 53.

Song a deschis scorul cu un minut inaintea pauzei, in timp ce Fabregas si Walcott au majorat avantajul in doar trei minute dupa reluarea jocului.

Cu doua pase de gol si o reusita, spaniolul Fabregas a fost omul meciului, eclipsandu-i pe Lampard, Terry sau Drogba.

Fundasul Ivanovic a marcat in minutul 57 golul de onoare pentru Chelsea, echipa italianului Carlo Ancelotti ramanand pe locul patru in clasament, la sase puncte de liderul Manchester United si un meci mai mult disputat.

Marti si miercuri prima liga engleza programeaza meciurile etapei a 20-a, ultima din 2010.