Premier League

Manchester United se mentine pe primul loc

Desi are doua meciuri mai putin disputate, Manchester United ramane in continuare pe primul loc in Anglia, dupa victoria categorica de pe teren propriu, scor 2-0, impotriva lui Sunderland.
Formatia lui Sir Alex Ferguson a avut cel mai bun inceput de meci din acest sezon si, dupa un sfert de ora, contabiliza deja un gol si doua bare.

Bulgarul Dimitar Berbatov si-a demonstrat inca o data forma ideala si a inscris ambele goluri, in minutele 5 si 57, ultimul dupa un sut deviat de fratele lui Rio Ferdinand.

Manchester United a dominat copios partida, dar s-a menajat pe final de meci, deoarece urmeaza un program infernal.

In celelalte meciuri de duminica s-au inregistrat urmatoarele rezultate: Fulham-West Ham 1-3, Blackburn-Stoke 0-2, Bolton-WBA 2-0, Newcastle-Manchester City 1-3 si Wolverhamtpon-Wigan 1-2.

Meciurile Everton-Birmingham si Blackpool-Liverpool au fost amanate.