Premier League

Liverpool se departeaza de Liga Campionilor

Spaima granzilor din Anglia, Birmingham, a facut inca o victima. Liverpool nu a putut invinge pe St. Andrew's Stadium, de unde a plecat cu un singur punct dupa remiza 1-1.
Echilibrul total din prima repriza a fost rupt in minutul 47. Apararea lui Birmingham nu a putut respinge o minge, Steven Gerrard si-a intors un adversar si a inscris cu un sut dintr-un unghi imposibil.

Gazdele nu s-au dat batute si au luat cu atac poarta lui Pepe Reina, iar egalarea a fost reusita in minutul 56, de Ridgewell.

Pe final, Liverpool putea da lovitura, insa Maxi Rodriguez si N'Gog au ratat doua sanse mari de gol.

Liverpool ocupa astfel locul 6 in clasament, cu 55 de puncte, iar sansele pentru locul patru sunt din ce in ce mai mici.