Premier League

Manchester United defileaza spre titlu

Manchester United a revenit pe primul loc in Anglia dupa ce a obtinut o victorie categorica impotriva lui Fulham, scor 3-0.
Fenomenul Wayne Rooney a fost din nou decisiv pentru echipa lui Sir Alex Ferguson, reusind sa ajunga la cota 25 in acest sezon, dupa reusitele din minutele 45 si 62.

Colegul din atac al lui Rooney, bulgarul Dimitar Berbatov, si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor, in minutul 87, dupa o pasa excelenta a lui Park.

Cei 75.207 spectatori prezenti pe Old Trafford au plecat multumiti acasa, dupa 90 de minute de fotbal spectacol facut de 'diavolii rosii'.

Dupa acest succes, Manchester United a revenit pe primul loc, avand 66 de puncte, doua mai mult decat Chelsea si Arsenal.