Fotbal International

Remiza pentru Spania in primul meci dupa castigarea titlului mondial

Reprezentativa Spaniei a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul sustinut, miercuri, la Ciudad de Mexico, în compania selectionatei Mexicului, primul pentru iberici dupa câstigarea titlului mondial în Africa de Sud.

Pentru Mexic a marcat deja celebrul tânar jucator Javier "Chicharito" Hernández, în minutul 12, în timp ce Spania a egalat în minutul 90+1, prin David Silva.

Spaniolii au jucat în formula: Casillas (Valdes '46) - Arbeloa, Puyol (S. Ramos '46), Marchena (Piqué '65), Monreal - Busquets (Xavi '61), Soriano (Pedro '71) - Fabregas (Xabi Alonso '46), Cazorla, Mata (Navas '46) - Llorente (D. Silva '46). Selectioner: Vicente del Bosque.

Mexicul a evoluat cu Ochoa (Corona '55) - E. Juarez, Moreno (L. Lopez '65), F. Rodriguez, C. Salcido - Marquez (Aguilar '56), Torrado - Guardado (Pinto '69), G. dos Santos (E. Hernandez '65), J. Hernandez (Barrera '46) - Vela (Esqueda '56). Selectioner: Enrique Meza.

La meci au asistat circa 105.000 de spectatori!