FCSB

Asa am trait LIVE: Steaua - Chiajna 1-4

Steaua Bucuresti intalneste in al patrulea amical al iernii colega din Liga 1, Concordia Chiajna, intr-o partida de verificare disputata in Antalya si transmisa in direct de onlinesport.ro.
FINAL DE MECI

90' Machado reia cu capul din centrarea lui Mihai Costea, insa mingea cade pe transversala.

87' Martinovic trimite cu capul din 6 metri peste poarta.

85' Bicfalvi trage cu stangul pe jos de la 25 de metri, dar mult pe langa poarta.

80' Bourceanu vede galben pentru un fault din spate la Iancu.

78' Mihai Costea incearca o foarfeca spectaculoasa din centrarea lui Bourceanu, insa nu reuseste sa cadreze executia.

74' Intra la Steaua si Eric Bicfalvi.

70' Stefan Ciuculescu intra in poarta Stelei.

65' Machado isi incearca sutul de la marginea careului, dar mingea este deviata.

64' Lupu vede al doilea cartonas galben si este eliminat.

59' Chitu suteaza de la distanta, mingea este deviata si ocoleste cu noroc poarta Stelei.

58' Se incing spiritele. Stelistii se agita dupa ce Radut este faultat.

56' GOL Chiajna. Acelasi Rocha primeste de la Dinu si inscrie cu un sut pe jos in diagonala.

54' GOL Chiajna. Rocha inscrie pentru 3-1.

52' Penalty pentru Chiajna. Viorel Dinu executa dar Stanca apara.

51' Rusescu preia elegant si suteaza din afara careului, insa mingea ocoleste poarta.

48' Tibi Balan executa foarte periculos o lovitura libera, dar portarul Concordiei reuseste sa scoata in ultima clipa de langa bara.

46' Incepe a doua repriza. Rusescu si Nikolic au intrat la pauza.

PAUZA

35' GOL Steaua. Martinovic deviaza cu capul in plasa din doar 2 metri dupa o lovitura libera executata de Mihai Costea.

28' GOL Chiajna. Chiajna mai trimite o data mingea in plasa. In prima faza golul nu a fost acordat, insa apoi reusita lui Dos Santos este validata. Concordia conduce cu 2-0.

27' Razvan Stanca iese mult din careu pentru a bloca o actiune de contraatac si faulteaza, fiind avertizat.

20' Bourceanu centreaza de pe stanga spre Mihai Costea, insa Kolev iese bine si retine.

16' Martinovic trimite in zid din lovitura libera, mingea ii revine si al doilea sut trece peste poarta.

12' GOL Chiajna. Vlad Munteanu deschide scorul cu un sut naprasnic.

11' Mihai Costea primeste o pasa excelenta in adancime, insa nu reuseste sa reia cu precizie in fata portii.

8' Steaua are mai mult mingea si ataca mai mult in jumatatea adversa.

3' Mihai Costea cade usor in careul advers insa nu-l pacaleste pe arbitru sa acorde penalty.

1' Incepe meciul.

Steaua: Stanca, Valeriu Lupu, Martinovic, Iliev, Parvulescu, Tibi Balan, Radut, Bourceanu, Rosu, Machado, Mihai Costea.