Prima victorie pentru Timisoara in Turcia

Timisoara a reusit prima victorie in al doilea stagiu de pregatire din Antalya, dupa ce a invins cu 1-0 ocupanta primei pozitii din campionatului Muntenegrului, Buducnost Podgorica
Singurul gol al meciului a fost marcat pentru timisoreni de Claudiu Ionescu in primul sfert de ora al jocului. O alta premiera in aceasta partida a fost si debutul lui Kozak in tricolul banatenilor.

Sabau a inceput meciul cu o echipa formata mai mult din rezerve: Taborda, Dudas, Mera, Brezinsky, Chitu, Fuchs, Dede, Dobriceanu, Ionescu, Chiacu, Vazquez. Pe parcurs au intrat si Mansour, Pantilimon si Kozak.

Unii dintre cei mai prezenti in joc fotbalisti ai timisoarei au fost Vasquez si tanarul Dobriceanu care a fost inlocuit de Kozak in repriza a doua, pentru a reveni in teren in ultimele minute ale intalnirii.

Onlinesport: Irina Maxim