Premier League

Manchester United dezlantuita la Newcastle. Trei goluri in ultimele zece minute

Echipa lui Ole Gunnar Solskjaer a castigat pe St.James’Park cu un categoric 4-1, desi realitatea din teren nu a aratat chiar atat de favorabil pentru Manchester United.

Newcastle United a deschis scorul in minutul 2 prin autogolul lui Shaw.

Maguire a egalat la jumatatea primei reprize si meciul se indrepta spre o remiza cand Fernandes a inscris la capatul unui contraatac cu o executie fabuloasa la coltul lung aproape de vinclu.

Acelasi Fernandes avusese un gol anulat in minutul 20, iar in minutul 58 tot el ratase o lovitura de la 11 metri.

A fost golul care a descatusat-o pe Manchester United si echipa lui Solskajer a mai punctat de doua ori pana la final aratand ca o pretendenta la titlul din Premier League.

Wan-Bissaka a ridicat scorul la 3-1 in minutul 90 cu un sut in forta dupa o alta faza de contraatac.

Rashford avea sa inchida tabela in minutul 90+6 aducand a doua victorie pentru Manchester United in actualul sezon.

Manchester United ramane in partea inferioara a clasamentului pe pozitia a 14-a, cu sase puncte din 12 posibile.

Newcastle are 11 puncte si ocupa locul 11.