Premier League

Leeds ii pune frana lui Manchester United pe Old Trafford dupa 13 victorii la rand

Echipele Manchester United si Leeds United au remizat, scor 2-2, intr-un meci disputat, miercuri seara, in Premier League.

Oaspetii arenei Old Trafford au condus cu 2-0, dar in partea secunda cei de la Manchester United s-au trezit la joc reusind egalarea. Nu mult a lipsit ca oamenii lui Erik Ten Hag sa obtina chiar si cele trei puncte.

Wilfried Gnonto a deschis scorul pentru Leeds in chiar primul minut cu un sut din afara careului la coltul scurt, dupa o minge pierduta de Bruno Fernandes in propria jumatate de teren.

In minutul 48, fundasul Raphael Varane si-a marcat in propria poarta si situatia devenea complicata pentru Manchester United.

Semnalul revenirii a fost dat de Marcu Rashford cu o lovitura de cap in dreapta portarului, in minutul 62.

Opt minute mai tarziu Jadon Sancho aducea egalarea cu un sut in forta din interiorul careului.

Manchester United isi intrerupe cu acest rezultat seria de 13 meciuri castigate la rand pe teren propriu.