FCSB

Steaua nu scapa de cosmarul Ludogoret nici in amicale

Prima infrangere pentru Steaua de la revenirea lui Laurentiu Reghecampf pe banca s-a produs, duminica seara, in amicalul cu Ludogoret Razgrad, un meci care a trezit amintiri dureroase pentru stelisti, dupa cum anunta presedintele Valeriu Argaseala inaintea jocului.

Bulgarii, pentru care fostii stelisti Claudiu Keseru si Andrei Prepelita nu au evoluat fiind accidentati, au castigat cu 3-0, la capatul unui meci pe care l-au dominat aproape de la un capat la altul.

Cosmin Moti, omul care practic a eliminat-o pe Steaua sezonul precedent din drumul spre grupele Ligii Campionilor, a deschis scorul devreme cu o lovitura de cap in urma unui corner.

Junior Quixada a majorat avantajul lui Ludogoret inaintea pauzei, iar in minutul 90 Chunchukov a inchis tabela cu o lovitura de cap liber in sase metri.

Cea mai mare ocazie a Stelei si singura notabila de altfel a venit in partea secunda, cand Papp a reluat cu capul pe langa poarta in urma unui corner in minutul 70.

Meciul nu a fost lipsit de tensiune, Marica si Chipciu luandu-se de piept cu adversarii in timpul primei reprize.