FCSB

Mitrea a jucat pentru Steaua 2 in Liga a 3-a

Pedepsit pentru erorile comise in meciul cu Gaz Metan Medias de duminica seara, fundasul Bogdan Mitrea a fost trimis la munca de jos si a evoluat, marti, pentru echipa a doua a clubului in al treilea esalon.

Mitrea a fost titular si integralist in meciul pe care Steaua 2 l-a disputat, marti, cu FC Voluntari 2, partida castigata de echipa pregatita de Ioan Toma, cu 1-0.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Cristi Ontel in minutul 79.

In primul 11 al Stelei s-au mai regasit Dennis Man, Chitosca, Mihalcea, Bota si Simion, jucatori care cocheteaza cu echipa mare a clubului patronat de Gigi Becali.

Steaua 2 a incheiat meciul in inferioritate numerica, dupa ce Mihalcea a fost eliminat in minutul 75.

Mitrea a fost schimbat in prima repriza a meciului cu Gaz Metan, fiind considerat responsabil pentru golul primit de la Alex Munteanu.

Dupa meci patronul Gigi Becali a anuntat ca Mitrea nu are valoare de Steaua si ca va pleca de la echipa dupa incheierea contractului, insa pana atunci nu va mai juca la prima echipa.