FCSB

MINUT cu MINUT Steaua - AEL Limassol 1-1

Steaua a disputat luni seara o noua partida amicala in cantonamentul din Anglia contra cipriotilor de la AEL Limassol. Meciul a fost live text pe Onlinesport.ro incepand cu ora 21:00.

21:00 A inceput meciul.

9' Steaua domina acest start de partida, abuzand de centrari din flancuri.

12' Tanase il angajeaza pe Chipciu in careu, undeva in preajma punctului de la 11 metri, de unde fostul jucator al Brasovului reia pe directia goalkeeperului lui AEL.

15' Steaua deschide scorul! Ros-albastrii recupereaza o mingea in proximitatea careului advers, Sanmartean patrunde periculos, il dribleaza pe portar si inscrie pentru 1-0! Cadu este cel care a balbait mingea in aparare.

19' Gradinaru trage de la limita careului putin pe langa poarta!

25' Latovlevici isi lasa apararea descoperita, dar cipriotii nu pot profita de acest moment, dupa ce unul din atacantii lui AEL a trimis peste poarta lui Arlauskis.

32' "Tase" trece de doua ori pe langa dublarea avantajului.

35' Steaua realizeaza un meci bun asta seara, nu neaparat prin numarul impresionant de ocazii pe care si le creeaza, ci prin maturitatea aratata in joc cu doar cateva zile inainte de Supercupa Romaniei.

Finalul primei reprize.

REPRIZA A DOUA.

Inceputul partii secunde.

46' Stanciu intra in locul autorului golului, Lucian Sanmartean. Au mai intrat Adi Popa si Cornel Rapa.

50' Atac pozitional al cipriotilor, ramas nefinalizat. Steaua dicteaza ritmul si in repriza a doua.

60' O buna parte din actiunile ofensive ale stelistilor se desfasoara in flancul drept, cu Adi Popa si Cornel Rapa in prim-plan.

65' Ploua englezeste la St George's Park National Football Centre. Adi Popa aluneca pe bratul cu care a avut probleme pana de curand si este schimbat imediat cu Neagu.

69' Arlauskis este inlocuit in poarta cu Cojocaru.

75' Iese Gabi Iancu, intra Robert Valceanu.

80' Cipriotii incheie meciul in inferioritate numerica, dupa ce un jucator al lui AEL a fost eliminat pentru o interventie dura, gratuita.

83' Ies Tanase si Latovlevici, intra Pirvulescu si Tosca.

85' GOL AEL LIMASSOL! Tosca isi scapa adversarul din marcaj la o centrare de pe stanga, iar cipriotii inscriu prin atacantul lor, Kiryakou.

88' Pham-Huy il inlocuieste pe Andrei Prepelita.

Finalul partidei.

Steaua incepe in formula: Arlauskis – Varela, Szukala, Latovlevic – Chipciu, Filip, Tanase, Prepelita, Sanmartean – Gradinaru, Iancu.