Rapid o ia la vale. A treia infrangere in ultimele patru meciuri. Vine Sumudica?

Dupa inceputul entuziasmant de sezon echipa Rapid este de nerecunoscut. Giulestenii au pierdut, vineri seara, pe Arena Nationala cu FC Voluntari, scor 0-1, in debutul etapei a 10-a din CASA Liga 1.

Moldoveanul Vadim Rata a marcat unicul gol al meciului, in minutul 25, dupa o faza la care capitanul rapidist Dandea a uitat unde se afla mingea avand un moment de pierdere in spatiu.

Ilfovenii au incheiat meciul in inferioritate numerica, dupa ce Costin a fost eliminat in minutul 85.

Pentru Voluntari este al cincilea succes consecutiv in toate competitiile si al patrulea in campionat, echipa pregatita de Liviu Ciobotariu urcand pe pozitia a treia in clasamentul din Liga 1, cu 18 puncte.

Rapid coboara pe patru si ramane la cota 17 puncte dupa a treia infrangere consecutiva pe teren propriu, fiind in pericol ca dupa aceasta runda sa iasa din zona locurilor de playoff.

Pozitia lui Mihai Iosif pare sa fie una tot mai instabila, numele lui Marius Sumudica fiind vehiculat pentru posibila preluare a Rapidului intr-un viitor tot mai apropiat.

Rapid: Moldovan - Belu, Dandea, Grigore, Morais - Crepulja, Nastos, Ilie (Marzouk '68) - Carnat (Stahl '54), Bălan, Hlistei (Sefer '46). Antrenor: Mihai Iosif.

FC Voluntari: Popa - Miranda, Tamaş, Armaş, Briceag - Costin, Droppa, Raţă - Lopes (Achim '88), Nemec (Angelov '79), Gheorghe (Meleke '79). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Cartonaşe galbene: Bălan '8, Carnat '32, Nastos '45+1 / Nemec '49, Tamaş '51, Costin '57, '85.

Cartonaş roşu: Costin '85.

Meciul a fost arbitrat de Andrei Antonie.