Petrolul Ploiesti

Victorie de rasunet pentru Petrolul

Petrolul Ploiesti a câstigat meciul amical disputat în deplasare cu Galatasaray Istanbul, scor 2-0. Rednic a fost "scos" de tunisianul Younes Hamza.

Golurile Petrolului au fost marcate de Younes Hamza, în minutul 13, din penalty, si în minutul 14, dupa o gafa a apararii adverse.

Mircea Rednic a început meciul cu urmatorii jucatori: Povilas Valincius, Stefano Avocadri, George Galamaz, Ovidiu Hoban, Constantin Grecu, Laurentiu Marinescu, Soni Mustivar, Damien Boudjemaa, Vladut Morar, Hamza Younes, Jeremy Bokila.

Galatasaray a folosit urmatoarea echipa: Ufuk Ceylan (46 Eray Iscan), Sabri Sarioglu, Cris, Gökhan Zan, Çaglar Birinci, Yekta Kurtulus, Ceyhun Gülselam (81 Gökhan Kuzay), Felipe Melo, Furkan Özçal, Engin Baytar (81 Burhan Yildiz), Mertan Caner Öztürk (30 Erdi Güncan) (57 Sadik Çiftpinar).