1
0
U Craiova

Asa am trait Sepsi - U Craiova 1-0

Duelul de la Sf.Gheorghe dintre Sepsi si U Craiova din etapa a 2-a a Ligii 1 Betano a fost live text in aceasta pagina, duminica, dupa ora 18:00.Apasati aici pentru live video.

19:53

90'

Hamed este si el avertizat. Publicul reactioneaza virulent cu "hotii, hotii".

90'

Meciul e prelungit cu 4 minute.

89'

Gardos rateaza lovitura de cap la centrarea lui Mitrita din corner.

87'

Doi jucatori de la Sepsi urmaresc balonul si se ciocnesc violent in propria jumatate. E vorba de Sato si Tandia. E clar ca nu vorbesc aceeasi limba!

83'

De Moura primeste galben pentru trageri de timp.

81'

Ce faza reuseste Tandia! Preluare de efect pe langa Gardos, apoi il intoarce pe Ferreira pe toate fetele si suteaza spre poarta. Intervine decisiv portarul Pigliacelli.

78'

Ultima schimbare la Sepsi: intra Stefan in locul lui Fulop.

77'

Barbut in locul lui Mateiu la Craiova.

75'

Tandia cauta poarta cu un sut de la peste 25 metri si mingea nu trece deloc departe. Mangia il pregateste pe Barbut, ultima speranta in ofensiva oltenilor.

74'

Mitrita trimite primul sut al Craiovei pe poarta celor de la Sepsi in acest meci.

73'

Faza de la coltul terenului ramane fara rezultat, dar Craiova ramane in posesie.

72'

Lovitura libera pentru Craiova. Mitrita centreaza in careu si oaspetii obtin cornerul.

69'

Corner pentru Craiova ramas fara rezultat si Mangia este un car de nervi pe margine. Nimic nu merge in jocul oltenilor.

67'

Mitrita patrunde in careul advers si cade in speranta obtinerii unei lovituri de la 11 metri. Primeste galben pentru simulare.

63'

Craiova scapa fara gol la o faza in care apararea juvetilor si-a aratat din nou limitele. Fulop a preluat pe piept in fata portii dupa o deviere si a ratat incredibil finalizarea din cativa metri.

61'

Gol Tandia!

Sepsi deschide scorul prin Tandia. Centrare din dreapta de la Hamed in fata portii unde Briceag il scapa din marcaj pe decarul gazdelor.

57'

Simonovski in locul lui Prosser la Sepsi.

54'

Dubla schimbare la Craiova: Kelic ii lasa locul lui Zlatinksy, iar Mihaila este inlocuit cu Glavina.

50'

Eroare comisa de Ferreira si Tandia ajunge in pozitie de finalizare singur cu portarul Craiovei, insa isi da la propriu cu stangul in dreptul.

48'

Draghici ii lasa locul in teren lui Hamed.

46'

Start de repriza secunda la Sf.Gheorghe unde, in premiera, s-a aprins si nocturna.

18:48

Pauza la Sf.Gheorghe.

45'

Vasvari, al treilea jucator de la Sepsi avertizat in aceasta repriza.

40'

Patrundere a lui Mitrita si o faza incheiata cu sut pe langa poarta.

34'

Draghici vede galbenul pentru un fault din spate asupra lui Mitrita.

33'

Vine imediat si replica celor de la Sepsi prin acelasi Tandia, cel mai periculos jucator al gazdelor. Sut din unghi respins de portarul Pigliacelli.

32'

Mitrita se dovedeste egoist si pierde mingea in loc sa paseze in dreapta pentru Burlacu.

26'

Fulop rateaza cea mai mare ocazie de pana acum. Tandia profita de alunecarea lui Gardos si paseaza in centrl careului pentru reluarea lui Fulop. Se opune decisiv portarul Pigliacelli.

22'

Bancu scapa fara galben dupa un fault din spate in marginea terenului.

15'

Mitrita centreaza din lovitura libera si Gardos reia cu capul pe langa poarta.

11'

Vasvari aproape sa-l surprinda pe Pigliacelli, dupa o gafa comisa de portarul italian al Craiovei.

9'

Sutul lui Mitrita din lovitura libera e deviat in corner.

9'

Tandia vede galbenul pentru o intrare asupra lui Burlacu.

7'

Mihaila trimite primul sut al Craiovei spre poarta adversa. O minge deviata de un adversar si retinuta de Niczuly. Pentru Mihaila meciul de astazi reprezinta debutul in Liga 1.

5'

Inceput de meci controlat de Sepsi.

2'

Prima ocazie apartine gazdelor la reluarea lui Prosser pe langa poarta dintr-o pozitie singur cu portarul.

1'

Start de partida la Sf.Gheorghe.

0'

Sepsi: Niczuly - Moura, Jovanovici, Viera, Sato - Vasvari, Velev - Drãghici, Fülöp, Prosser -Tandia.

U Craiova: Pigliacelli - Kelic, Gardoș, Tiago - Briceag, Mateiu, Cicâldău, Bancu - Mihăilă, Burlacu, Mitriță.

01:18

Meciul va fi arbitrat de Iulian Calin.

01:18

Eugen Neagoe, campion cu Universitatea Craiova in 1991, a mai intalnit o echipa din Banie de doua ori. Palmaresul este de o victorie cu CSMS Iasi si o infrangere pe banca celor de la Sepsi, sezonul precedent.

01:17

Sepsi a pierdut doua meciuri in 2018 pe teren propriu, inregistrand cinci succese si doua remize.

01:17

O singura victorie a obtinut Craiova in ultimele cinci deplasari in campionat, 2-1 la Iasi in ultima etapa din playoff sezonul precedent.

01:16

Craiova a castigat ambele meciuri cu Sepsi disputate in campionat, sezonul precedent.