2
Sepsi
Fulop 84' 35'

Asa am trait Hermannstadt - Sepsi

Etapa a 10-a din playout a continuat, sambata, cu meciul Hermannstadt - Sepsi. Partida a fost live text sambata de la ora 18:00.

19:56

Final de partida. Se termina 2-2 dupa ce Hermannstadt au condus in doua randuri.

90'

Florin Stefan respinge providential de pe linia portii si ramane 2-2.

84'

Gol Fulop!

Florin Stefan intoarce din stanga o minge in careul advers si Lorand Fulop reia cu latul din prima in poarta pentru 2-2. Sepsi revine a doua oara in meci.

73'

Gol Debeljuh!

Hermannstadt revine la conducere dupa o faza rapida in dreapta. Dimitrov i-a pasat lui Yazalde la limita offside-ului si acesta a trimis decisiv in fata portii pentru reluarea lui Debeljuh.

70'

Stoica il blocheaza providential pe Safranko si portarul gazdelor Figueiredo evita in extremis cornerul.

68'

Viera loveste gresit cu capul dintr-o centrare de pe flancul drept. Portarul Niczuly alunecase si poarta era goala.

61'

Mare ocazie pentru Sepsi la patrunderea lui Achachbar in careu. Reluare cu stangul din sase metri pe langa poarta.

44'

Karanovic scapa singur cu portarul si incearca nu lob de efect. Mingea ocoleste de putin poarta.

37'

Hermannstadt aproape de golul doi la sutul lui Jo Santos care sterge bara transversala.

35'

Gol Fulop!

Sepsi egaleaza dupa un corner. Centrarea lui Carnat direct pe poarta loveste transversala si pe respingere Lorand Fulop trimite mingea in poarta pentru 1-1.

33'

Karanovic aproape de egalare. Un calcai prin care nu reuseste sa-l surprinda pe portarul advers.

15'

Oaspetii rateaza egalarea prin Bouhenna dupa un corner. Lovitura de cap pe langa poarta.

5'

Gol Yazalde!

Yazalde deschide scorul cu un lob peste portarul, după o neînțelegere între Tincu și Bouhenna.

1'

A inceput meciul de la Sibiu.

0'

HERMANNSTADT: Cristiano – Vodă, Viera, I. Stoica, Opruț – Caiado, Rimane, R. Pires, Jo Santos – Yazalde, Debeljuh.

REZERVE: Novo, Almeida, Luchin, Bușu, Dâlbea, L. Dumitriu, Buzan, P. Petrescu, Bălan.

13:18

Avancronica

Hermannstadt şi Sepsi OSK s-au mai întâlnit de cinci ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus sibienii, un joc a fost câştigat de covăsneni, iar alte două meciuri s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 13 iunie 2020, Sepsi OSK - FC Hermannstadt 1-1, goluri marcate de Istvan Fulop, respectiv Yazalde Gomes.

Hermannstadt a pierdut doar un joc din precedentele nouă disputate în campionat (26 iunie 2020, FC Hermannstadt - Academica 0-1), în rest au patru victorii şi patru rezultate de egalitate.

Sibienii au trei victorii in ultimele trei meciuri din campionat!