2
FCSB
Olaru 66' Tanase 55'

Asa am trait FC Botosani - FCSB

Am transmis live text in aceasta pagina meciul FC Botosani - FCSB, meci din etapa a 25-a in CASA Liga 1.

22:27

66'

Gol Olaru!

Oaspetii isi dubleaza avantajul prin sutul lui Olaru. O minge trimisa in forta care i-a dat mainile peste cap portarului Hankic. Aceasta dupa ce portarul gazdelor respinsese sutul lui Morutan din afara careului.

55'

Gol Tanase!

FCSB deschide scorul prin Florin Tanase. Totul a pornit de la o combinatie intre Morutan si Octavian Popescu.

51'

Sutul lui Roman se duce peste poarta si ramane 0-0.

50'

Lovitura libera pentru Botosani. Roman langa balon.

21:20

Pauza la Botosani.

41'

Hankic se opune golului la sutul lui Olaru din afara careului. O minge pe jos printr-o padure de picioare.

35'

Roman trimite prima minge a gazdelor pe poarta. Respinge Vlad in corner.

28'

Tanase suteaza in zidul advers. Mingea revine la Coman si acesta trimite primul sut pe spatiul portii.

27'

Jocul se muta la cealalta poarta, unde Olaru obtine lovitura libera in duel cu Seroni.

26'

Sut respinge cu capul din fata lui Al Mawas dupa o centrare de la coltul terenului.

13'

Olaru faulteaza in atac si se alege cu un galben.  E nevoie de interventia echipei medicale a celor de la FCSB.

10'

Florescu incearca sutul de la distanta. Mingea trece pe langa poarta celor de la FCSB.

9'

Hategan intervine si fluiera un fault in atac la duelul dintre Papa si Miron.

9'

FCSB obtine prin Olaru primul corner al meciului.

3'

Florescu vede primul galben al meciului dupa ce l-a calcat pe Tanase.

1'

Ovidiu Hategan fluiera startul meciului de la Botosani.

20:15

FC Botosani: Hankic - Braun, Chindris, Seroni, Tiganasu - Florescu, Rodriguez, Papa - Croitoru, Al Mawas, Keyta.

FCSB: Vlad - Ov.Popescu, Harut, Miron, Radunovic - Morutan, Sut, Olaru - Oct.Popescu, Tanase, Coman.

15:54

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 17 ori în principala competiţie internă, de 12 ori s-au impus bucureştenii, de patru ori au terminat la egalitate, iar o partidă s-a încheiat cu victoria moldovenilor.

Palmares cu FC Botoşani gazdă: 8 jocuri - o remiză - 7 succese FCSB.

Cea mai recentă întâlnire directă: 7 noiembrie 2020, FCSB - FC Botoşani 4-1, goluri înscrise de D. Man - dublă, Fl. Tănase - dublă, respectiv E. Florescu.