2
Gaz Metan
Steau 90' Trif 45'

Asa am trait FC Arges - Gaz Metan

Am transmis live text in aceasta pagina meciul FC Arges - Gaz Metan Medias din etapa a 18-a in Liga 1.

19:27

90'

Gol Steau!

Morar il lasa pe tanarul Steau singur cu portarul si acesta inscrie dupa ce trece de Greab.

90'

Dobrescu suteaza peste poarta gazdelor.

72'

Viana in locul lui Dumitrașcu la gazde.

65'

Galben incasat de noul intrat Izata.

62'

Tripla modificare la oaspeti. Au intrat Chamed, Romeo si Izata.

54'

Serban cade in careul oaspetilor. Nu se acorda nimic, nici macar galben pentru simulare sau pentru proteste.

46'

Arias in locul lui Fatai.

46'

Start de repriza secunda.

18:19

Pauza in Trivale.

45'

Gol Trif!

Gaz Metan egaleaza scorul in prelungirile primei reprize.

19'

Irobiso de la oaspeti este primul jucator avertizat.

8'

Gol Serban!

FC Arges deschide scorul.

1'

Start de meci in Trivale.

0'

FC Arges: Greab - Tofan, Turda, Miguel, Musat - Meza, Raynov - Isfan, Serban, Dumitrascu - Fatai.

Gaz Metan: Valceanu - Gabriel, Matricardi, Filip, Dobrescu - Lixandru, Alceus, Deaconu, Trif - Irobiso, Morar.

Arbitru: Florin Andrei.

17:33

Avancronica

FC Argeş şi Gaz Metan s-au mai întâlnit de opt ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus piteştenii, un joc a fost câştigat de medieşeni, iar alte cinci partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 30 iulie 2021, Gaz Metan - FC Argeş 2-2, marcatori Ioan Filip,Patricio Matricardi, respectiv Cristi Tănase şi Diogo Viana.