0
90'
Gaz Metan Medias

Asa am trait Dinamo - Gaz Metan

Primele doua clasate din playout s-au infruntat, vineri seara, in Stefan cel Mare in etapa a 9-a.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

86'

Cartonas rosu !

Dinamo termina meciul in zece jucatori. Dussaut este eliminat pentru al doilea galben. L-a calcat urat pe Rondon in propria jumatate.

85'

Mandanda respinge in corner sutul lui Cretu.

80'

Gol Montini!

Montini inscrie pentru 2-0 si ajunge la 12 reusite in acest sezon pentru Dinamo.

77'

Mailat cauta coltul scurt dupa o actiune personala. Blocheaza portarul Mandanda aceasta cea mai buna ocazie a medisenilor din repriza.

71'

Busu respinge de pe linia portii mingea lui Sorescu.

55'

Dinamo deschide scorul prin italianul Montini dupa o eroare in apararea Mediasului.

21:49

Pauza in Stefan cel Mare.

45'

Primul corner al Mediasului in minutul suplimentar acordat pentru aceasta repriza.

39'

Naser Aliji de la Dinamo vede si el cartonasul galben.

35'

Boubacar Fofana (Gaz Metan) ia cartonaș galben.

30'

Caiado este avertizat.

17'

Dinamo trimite mingea in poarta, dar reusita lui N'Diaye este anulata pentru un offside.

6'

Mare ocazie ratata de Dinamo prin Sorescu. Reluarea acestuia a fost blocata de portarul Plesca.

0'

Dinamo: Mandanda - Dussaut, Ciobotariu, Klimavicius, Aliji - Filip, N'Diaye - Montini, R. Jaadi, Sorescu - Christovao.

Gaz Metan: Pleşca - Creţu, Larie, M. Constantin, Busu - Fofana, Luis Coimbra - Olaru, Caiado, Ivanov - Rondon.

11:33

Dinamo vs Gaz Metan în Liga 1: 27 de jocuri - 14 succese Dinamo - 7 remize - 6 victorii Gaz Metan;

Palmares cu Dinamo gazdă: 13 jocuri - 9 succese Dinamo - 3 remize - o victorie Gaz Metan.

Cea mai recentă confurntare directă: 17 martie 2019, Gaz Metan - Dinamo 2-1 (marcatori Rondon, Caiado / Papazoglou).

Șapte victorii a reuşit Dinamo în ultimele opt meciuri disputate pe teren propriu în campionat, singurul insucces fiind pe 17 februarie, 1-2 cu FC Botoşani.

Gaz Metan este fără înfrângere în precedentele 10 jocuri din Liga 1 Betano, interval în care a câştigat de șapte ori şi a terminat de trei ori la egalitate.