3
FCSB
Morutan 81' Coman 65' Tanase 13'

Asa am trait Academica Clinceni - FCSB

Meciul dintre Academica Clinceni si FCSB s-a disputat pe arena ”Ion Comsa” din Calarasi. Partida a fost live text in aceasta pagina cu incepere de la ora 17:00.

18:55

Final de meci.

87'

Bara se opune la sutul lui Vina. Se joaca cu ocaziile cei de la FCSB.

85'

Balgradean respinge sutul lui Vojtus. Sansa golului de onoare pentru Clinceni.

81'

Gol Morutan!

FCSB se desprinde la 3-0 prin reusita lui Morutan. Pasa oferita de Gnohere si tanarul mijlocasul inscrie cu un sut din interiorul careului.

65'

Gol Coman!

FCSB isi dubleaza avantajul prin Coman. Sut din interiorul careulu dupa o recuperare in jumatatea adversa.

62'

Gnohere intra in locul lui Man.

55'

Cadere a lui Tanase in careul advers. Nu se acorda nimic.

46'

Incepe repriza a doua. Morutan in locul lui Hora la FCSB.

17:47

Pauza in meciul de la Calarasi.

44'

Vojtus rateaza incredibil singur cu Balgradean. Se apropie de gol cei de la Academica Clinceni.

41'

Minge la intalnire pentru Hora, portarul iese in intampinare si atacantul FCSB trimite alaturi.

31'

Cretu livreaza o noua centrare si Tanase trimite cu capul pe langa poarta.

27'

Buziuc in locul lui Ilie la Clinceni.

27'

A doua bara in dreptul lui Coman. Acum dintr-o lovitura libera, mingea fiind respinsa de portarul Valceanu.

23'

Coman trimite slab pe langa poarta dintr-o lovitura libera. Urmeaza o pauza de hidratare, temperatura la ora jocului fiind de 29 grade Celsius.

18'

Balgradean se opune golului la sutul lui Achim dupa un corner al ilfovenilor.

14'

Coman ramane singur cu portarul si trimite in bara.

13'

Gol Tanase!

Cretu paseaza din dreapta pe jos, iar Tanase preia cu calcaiul spectaculos si finalizeaza cu sut decisiv.

12'

Hora primeste de la un adversar si parada lui Valceanu pastreaza tabela nemodificata.