Egal intre Hermannstadt si Botosani, scor 1-1

Sursă foto: facebook.com/hermannstadt.fc

Echipele Hermannstadt au remizat, luni dupa-amiaza, scor 1-1, intr-un meci din etapa a 15-a a Ligii 1 Betano.

Partida care trebuia sa se dispute duminica la 17:30 a fost reprogramat pentru luni din cauza cetii dense.

Doua faze au decis meciul de la Targu Mures, unde putinii suporteri sibieni au afisat mai multe mesaje prin care isi manifesta nemultumirea pentru exilul prelungit.

Botosaniul a deschis scorul prin Rodriguez dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 63, in timp ce Tatar a egalat in minutul 77 cu o executie spectaculoasa din lovitura libera.

Hermannstadt se poate considera nemultumita de rezultat judecand dupa numarul de ocazii avute, cele mai mari ratate in partea secunda, cand gazdele au avut si o transversala.

Blanaru in doua randuri si Dumitriu au irosit sanse mari de gol pentru echipa pregatita de Vasile Miriuta.

Cele doua echipe ramane in situatii critice, Botosani pe loc de baraj (12), cu 16 puncte, in timp ce Hermannstadt e pe loc direct retrogradabil (13), cu 15 puncte.

Hermannnstadt: Căbuz - Company (Nkololo '66), Pîrvulescu, Dandea, Mijuskovici, Tătar - Serediuc, Dâlbea (Hergheligiu '75), Dumitriu - Blănaru (Moreira '87), Tsoumou. Antrenor Vasile Miriuţă.

FC Botoşani: Fraisl - Patache, Miron, Chindriş, Chitoşcă - Rodriguez, Karaboue - Golofca (Fulop '90+1), Papa, Fabbrini (Ongenda '83) - M. Roman (Trujici '68). Antrenor Costel Enache.

Cartonaşe galbeen: Serediuc '38, Mijuskovici '65, Dandea '82, Tsoumou '90+3 / Roman '67, Rodriguez '75

Arbitru: Andrei Florin Chivulete.