FC Vaslui

Hizo a cedat: "M-am saturat"

Antrenorul Vasluiului, Viorel Hizo, a anuntat o dicutie decisiva cu Adrian Porumboiu deoarece s-a saturat de fitele jucatorilor.
Ne doream sa castigam acest joc, din pacate echipa naostra a facut greseli pe care nu le-a comis tot campionatul. În momentul în care controlam jocul, Zmeu face o gafa pe care nu stiu cum sa o caracterizez, apoi dupa cateva minute, cu o iresponsabilitate de neconceput, . Pentru mine, ce a facut Pavlovici azi, nu se poate sterge cu buretele niciodata. Sa calci un adversar la un metru de arbitru este incalificabil. Din pacate, asta e echipa cu care am terminat campionatul. Cu Milanov fundas central, dar a fost poate cel mai bun fundas al nostru azi, si cu Puia în poarta. Pavlovici va trebui sa îsi gaseasca o alta locatie. Nu mai pot tolera asa ceva! Maine o sa am o discutie cu domnul Porumboiu, m-am saturat de asemenea fite", a spus Viorel Hizo.

Rapid a incheiat anul cu o victorie dramatica, obtinuta in prelungiri, scor 3-2, pe terenul celor de la FC Vaslui.