FC Voluntari
Cascini 37'

Așa am trăit Dinamo - FC Voluntari

Etapa a 7-a din playout debutează, vineri seara, cu duelul dintre Dinamo și FC Voluntari. Două echipe care luptă pentru evitarea retrogradării.

Dinamo şi FC Voluntari s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 23 de ori, de 18 ori s-au impus bucureştenii, de trei ori au câştigat ilfovenii, iar alte două partide s-au terminat la egalitate.

În sezonul regular Dinamo a câștigat ambele meciuri directe cu FC Voluntari, 3-2 în deplasare și 1-0 pe teren propriu.

21:53

Meciul se încheie la egalitate, 1-1.

90'

Florea trimite cu capul pe lângă poartă la ultima fază a meciului.

90'

Dinamo insistă în ofensivă și Slimani trage pe lângă poartă.

90'

Șansă pentru Dinamo la șutul lui Gregorio. Minge trimisă în blocaj.

82'

Bara o salvează pe Dinamo.

54'

Arbitrul revine asupra deciziei de penalty.

53'

Radu Petrescu vine la margine pentru a revedea faza.

53'

Faza e analizată de VAR.

52'

Radu Petrescu acordă penalty pentru Dinamo la un henț comis de Boboc.

46'

Cascini aproape de dublă. Portarul Golubovic respinge în corner.

46'

20:52

Pauză la Arcul de Triumf. 1-1 după 45 de minute.

37'

Gol Cascini!

Voluntari egalează după doar un minut prin Cascini cu capul din centrarea lui Rață.

35'

Gol Gnahore!

Dinamo deschide scorul la primul șut pe poartă. Gnahore a trimis spre poartă și mingea deviată de Armaș l-a păcălit pe Jesus.

31'

Lovitură liberă irosită de Dinamo. Centrarea lui Milanov ajunge în brațele portarului.

24'

Milanov încearcă poarta cu stângul din afara careului.

22'

Dinamo continuă să pună presiune și defensiva Voluntariului respinge cu dificultate.

21'

Gregorio încearcă o foarfecă la finalizare, dar se face de râs. A dat pe lângă minge ca un amator.

20'

OCAZIE pentru Dinamo ratată de Milanov. Șut din interiorul careului deviat în corner.