ASA Târgu Mureș

ASA Tg.Mures s-a impiedicat de o echipa modesta din Austria

In al treilea amical din perioada de vara vicecampioana Romaniei, ASA Tg.Mures, nu a reusit sa treaca de SV Grodig, o echipa care a incheiat pe locul opt sezonul recent incheiat din prima liga austriaca.

ASA-SV Grodig s-a incheiat la egalitate, scor 1-1, golul echipei lui Dan Petrescu fiind marcat de Romario Kortzorg, in minutul 16, cu un sut din interiorul careului, lateral stanga, mingea intrand la vinclul portii adverse. Austriecii deschisesera scorul in minutul 6.

Ardelenii au mai avut un gol anulat pe motiv de offside la sutul lui Voiculet, semnalizarea fiind la Muresan.

Dan Petrescu a inceput jocul de duminica cu: Stancioiu - Golanski, M. Constantin, Bejan, Brandan - Muresan, Maftei - Romario, Voiculet, Varga - Axente.

Pe parcursul jocului a fost rulat intreg lotul de jucatori.

ASA Tg.Mures intalneste marti, 30 mai de la ora 18:00, pe SV Ried in al patrulea amical din Austria.